top of page
SAYFA NUMARALARI ve KONULAR
KİŞİSEL ETMENLER

VIP YAKIN KORUMA KURSU

sunu%20bannerhg_edited.png
bodyguard 3.png

PLUSECON

H.R. & Security Consultancy

Videoyu sesli dinleyin veya aynı metni aşağıda okuyun

Tüm bu saydığımız etmenlerin dışında, koruduğumuz kişinin ne tür risklere maruz kalabileceğinin belirlenmesinde son aşama, kişinin kendisi ile ilgilidir. İş alanında rakiplerden kaynaklanan sorunlar olabilir mi, Önceden hukuki problemler yaşadığı kişiler var mıdır. Tehdit almış mıdır.  Akraba ilişkileri nasıldır vesaire.

En iyi şekilde bilgi sahibi olmamız gereken, korumakla yükümlü olduğumuz kişinin sağlık durumudur. Herhangi kronik bir sağlık problemi var mıdır? Herhangi bir gıda, hayvan ya da böcek alerjisi var mıdır? Daha önce operasyon geçirmiş midir?

Tüm bunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olup, araçta, ikamette ve işyerinde bulunması gereken sağlık ekipmanlarını çok iyi seçmeliyiz.

 

•Sürekli kullanması gereken ilaçlar mutlaka bilinmeli ve bulundurulmalıdır.

•Aspirin gibi kan inceltici ilaçlar ve Yaralanmalarda

kullanılacak ilk yardım malzemeleri mutlaka bulundurulmalıdır.

•Araçta mutlaka bir Defibrilatör (Taşınabilir kalp şok cihazı)

bulundurulmalıdır.

•Ayrıca her bir VIP koruma ekibi üyesi eğitim görerek

ilk yardımcı belgesi almalıdır.

Koruma hizmeti verdiğimiz kişi, bizimle her özelini paylaşmak istemeyebilir. Bu konuda bilgi alın derken, her bir ekip üyesinin kişiye bu tür sorular sormasından bahsetmiyoruz. Bu bilgileri ekip lideri ya da ekibin bağlı olduğu birim yöneticisi almalıdır.

Bu bilginin kimse tarafından sizinle paylaşılmaması da sizi engellememelidir. Bu durumda kendi çabanızla basında arşiv taraması yaparak gereken bilgiye ulaşılmalıdır.

Burada bahsettiğimiz konular sağlık durumu haricindeki diğer konulardır. İş alanında rakiplerden kaynaklanan sorunlar olabilir mi, Önceden hukuki problemler yaşadığı kişiler var mıdır. Tehdit almış mıdır.  Akraba ilişkileri nasıldır vesaire.

1. DERS 8 SAYFA

VIP YAKIN KORUMA KAVRAMI

bottom of page