top of page

 COLLEGIUM UZAKTAN EĞİTİM
SERTİFİKASYON PROGRAMLARI
PLATFORM/KURS TAKİP VE KULLANIM  REHBERİ

Derse  Başlamadan önce aşağıdaki açıklamaları bir kez detaylı olarak gözden geçiriniz. yazılanlar platformun en efektif kullanım şekli konusunda size rehberlik edecektir.

Bu sayfayı okuyorsanız site üyeliğiniz kabul edilmiş ve kurslardan biri veya birden fazlasına katılma yetkiniz aktive edilmiş demektir. Bu andan itibaren www.plusecon.com sitesine kendi belirlemiş olduğunuz kullanıcı adınızla platforma doğrudan ve şifresiz girebilirsiniz.

Unutmayın ki, Yetkiniz ile sadece her kursun sadece ilk dersine şifresiz giriş yapılabilir.  Sonraki ders ve daha sonraki derslerin her birine giriş şifresi gerekecektir ve bu şifreler her dersin sonundaki çoktan seçmeli sınava katılıp gönder tuşuna bastıktan sonra ekranınızda belirir.

Bu sistemin uygulanma nedeni katılımcıların sadece sertifika edinme amaçlı katılmalarına engel olmak, dersleri sırası ile alma mecburiyeti getirerek efektif öğrenmeyi sağlamaktır. X-ray operatörlüğü kursuna bağlı olan  Uygulamalar / X-Ray Simülatörü bölümüne istediğiniz an şifre gerektirmeden kurs ana sayfadaki butonu kullanarak girebilir ve pratik amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Ana sayfalarda tüm ders konuları listelenmiştir ve konu isimlerine tıkladığınızda ilgili konu açılır. Tüm konular ana sayfada listelense de herhangi bir konudan kursa başlanamaz. yukarıda belirtildiği gibi size ileteceğimiz 1. ders şifresi haricinde gerekecek her şifre bir önceki dersi sonuçlandırdığınızda alınabilecektir. Bu sebeple her ders sonrası açılan şifreleri kaydetmeniz, daha sonra bıraktığınız dersten başlayabilmeniz açısından önemlidir.

Her dersin sonunda bir çoktan seçmeli sınav bulunacaktır. sınava katılım zorunludur ve sınavın altındaki ''Gönder'' tuşuna bastığınızda sınavınız altyapımıza kaydedilir. Bu esnada tuşun altında bir sonraki ders şifreniz belirir.

Kurs için bir zaman sınırlaması yoktur. Kursiyerler kendi zaman tercihlerine göre bir program yapabilirler. Her kursiyer son dersi işleyip ders sonundaki bilgi formunu gönderdiğinde kursu tamamlamış sayılır. Sonrasında bu formda belirteceği adrese Sertifika ve tüm konuların açıklamasını içeren detaylı ve onaylı katılım belgesi ile faturaları kendilerine iletilir. Faturalar isme hazırlanacaktır. aksi bir talebiniz olması durumunda lütfen formda belirtiniz.

Kursun bilgisayar ya da uygun ekranlı bir tablet vasıtası ile takip edilmesi önerilir. telefondan açılması durumunda ''Masaüstü görünümü'' kullanılmalıdır. Ancak efektif bir öğrenim olmayacağı için bu durum önerilmez. Uygulamalar kısmı mobil telefonlarda kullanılamaz.

Her bir sayfa genellikle video veya slaytlar içerir. Videolar otomatik oynayacaktır,  slaytlar ise belli aralıklarla kendiliğinden akar, beklemek istememeniz durumunda slayt tuşlarından ilerleyebilirsiniz.  Videoları da tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bu sebeple sayfa değiştirmeden önce sayfadaki görselin tek bir görsel mi olduğu yoksa ard arda bir çok slayt mı bulunduğu alt ya da yan bilgiden kontrol edilmelidir.

Tarayıcınızda kurs arayüzünü açtıktan sonra klavyenizden  Fn    +   F11    tuşuna basarak dersleri tam ekran takip etmeniz önerilir. Bu tuşa tekrar basarsanız tam ekran kapanacaktır. Ekran yan unsur ve kontrollerinin dikkatinizi dağıtmaması için lütfen dersleri tam ekranda takip ediniz.

Kursların takibi esnasında sorun yaşamanız durumunda 0 554 5841844 numaralı telefonu arayarak veya ufuk.ozbulun@plusecon.com numaralı adrese mail atarak yardım talep edebilirsiniz.

 

bottom of page