top of page

YURT İÇİ, ATIŞ VE ATEŞLİ SİLAHLAR EMNİYETİ EĞİTİMLERİ

PLUSECON-GÜVENLİK GÖREVLİLERİ VE SİLAH TAŞIMA RUHSATI BULUNAN SİVİLLER İÇİN PROFESYONEL ATIŞ EĞİTİMİ (YURT İÇİ)

 

PLUSECON  security consultancy güvenlik danışmanlığı alanında faaliyet gösterenbir kurumdur ve her türlü güvenlik çözümlerinde müşterilerine profesyonel destek sağlamaktadır. 
 
Danışmanlık kavramının önemli unsurlarından bir tanesi de konu ile ilgili eğitim faaliyetlerinde 

bulunmaktır. Bu bağlamda kurumumuz her türlü ihtiyaç duyulan güvenlik eğitimlerin verilmesinin 

yanı sıra, aynı zamanda risk faktörü yüksek kişi ve kurumlara da ‘’ileri seviye ateşli silah kullanımı ve yakın, göğüs göğse savunma’’   konularında eğitimler düzenlemektedir. 

Belirtilen eğitim yurt dışında ve konularında uzman yabancı eğitmenler eşliğinde  benzeri bulunmayan mekan ve imkanlarla ve yurdumuzda  profesyonel düzeyde verilmektedir. Ülkemizde düzenlenecek atış eğitimleri mevzuatlar gereği sade ce kapalı atış poligonlarında eğitmenler eşliğinde verilebilmektedir.
 

Eğitimlerin hedef kitlesi 5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası gereği güvenlik görevlisi olarak görev yapmakta olan kişiler oluğu kadar yapmakta olan kişiler olduğu kadar yaptığı iş ve/veya taşıdığı riskler gereği devletten izinli silah taşıma ruhsatı olan çalışanlar, işadamları, koruma görevlileri vs.dir.

Silah taşıma konusunda her hangi bir yetki ya da izni olmayan kişiler ya da bu vasıflara haiz olmayanlar eğitim alma konusunda istekli de olmaları durumunda uzman eğitmenler eşliğinde ruhsatlı poligonlarda tarafımızdan eğitim alma imkanı bulabilmektedirler.

Bilindiği gibi ülkemizde görevi gereği silah taşıyabilen kişilerin yanı sıra bir takım şartları yerine getiren kişilerresmi başvuru sonrasında Devlet kanalı ile silah taşıma izni alabilmektedirler. Ancak yine bilindiği gibi bu belgenin verilmesinde aranan şartlar arasında ateşli silahlar 

konusunda sıradanın üzerinde bir eğitim almış ve iyi kullanıcı olma şartları aranmamaktadır. 

 

Bu sebeplerden dolayı meydana gelen bir takım olay ve saldırılarda silah taşıma yetkisi olan bazı kişilerin efektif bir kullanım yapamadığı ye da yanlış kullanım sonucu zarar gördüklerine şahit 

olunmaktadır. 

 

 

Bu durumda önemli harcamalar ve gayretlerle elde edilen silahlar görsel caydırıcılık haricinde bir 

işe yaramamaktadır. Bunun yanı sıra silah kullanımının kanuni boyutu ile ilgili eksik 

bilgilendirmeler de yanlış ve yetkisiz kullanım sonrası büyük hukuki sorunlar yaratabilmektedir. 

PLUSECON tarafından bu açıkları gidermek amacı ruhsatlı poligonlarda ve uzman eğitmenler eşliğinde profesyonel atış ve ateşli kısa namlulu silahlar eğitimleri düzenlenmektedir. Eğitimin süresi ve Müfredat katılımcıların talepleri ve ayırabilecekleri zamanla doğru orantılı olarak değişebilecektir.

Acil durumlarda silah kullanımı her hangi bir poligonda yapılacak sportif amaçlı atıştan çok daha 

farklıdır ve bu tür atışların kişileri acil durumlara ne kadar hazırladığı tartışılır. 

PLUSECON Security Consultancy tarafından düzenlenen eğitimler tamamen baskı altında kişisel savunma, karar verme teknikleri ve efektif silah kullanımına yönelik her türlü insani hatayı ortadan kaldırmayı amaçlayan bir müfredat programı ile verilmektedir. Gerekirse bu eğitimler belli bir iş kolu çalışanlarına kendilerine özel riskler doğrultusunda özel müfredat programları hazırlayarak da verilebilmektedir.

 

Bunun yanı sıra değerli malların ticareti konusunda faaliyet gösteren işletmelerde kurum çalışanlarına yönelik olarak kayıp önleme ve güvenlik bilinçlendirme eğitimleri de Türkiye’de uzman eğitmenlerimizce düzenlenebilmektedir.

 

Eğitimlerde ele alınan konular aşağıdaki gibidir.

 

  • Poligon emniyet tedbirleri

  • Silah emniyet tedbirleri

  • Silahı söküp takma

  • Şarjör doldurma ve değiştirme

  • Durarak statik atış

  • Hareket halinde atış

  • Değişik beden ve silah tutma pozisyonlarında atış

  • Tetik kullanma becerisi

  • Nişan alma teknikleri ve nişan alarak atış

  • Doğrularak (nişan almadan) atış

 

atış1.jpg
atış4.jpg
atış2.jpg
atış6.jpg
atış3.jpg
bottom of page