top of page

DEBUGGING

(BÖCEK/DİNLEME-İZLEME CİHAZLARI

TESPİT ve TEMİZLİĞİ)

PROFESYONEL DETAYLI BÖCEK TARAMASI KAPSAMI


Firmamız böcek taraması konusunda dünya standartlarında cihazlar kullanmaktadır, profesyonel cihazlar ve böcek arama konusundaki tecrübelerimiz sayesinde ortamda olası gizli kamera ve dinleme cihazları %100 başarıyla tespit edilir. Çalışma detaylarımız kısaca şu
şekildedir…

tanıtım dökümanı-indir

PROFESYONEL DETAYLI BÖCEK TARAMASI KAPSAMI


Firmamız böcek taraması konusunda dünya standartlarında cihazlar kullanmaktadır, profesyonel cihazlar ve böcek arama konusundaki tecrübelerimiz sayesinde ortamda olası gizli kamera ve dinleme cihazları %100 başarıyla tespit edilir. Çalışma detaylarımız kısaca şu
şekildedir…


Bilgisayar destekli spektrum analiz cihazı ile frekans analizi yapılır. Ortamda kablosuz yayın yapan bir dinleme cihazı varsa bu tespit edilir yerinin tespiti için diğer detektörlerimiz kullanılır.

 

 0-12 Ghz bandında frekans tespiti yapan cihazımızla tüm alan, ortamda bulunan tüm objeler detaylıca taranır.

 

0-6 Ghz bandında hassas tarama yapan detektörle tüm alan detaylıca taranır. 2.4 ve 5.8 Ghz Frekans bandında çalışan gizli kamera tespit cihazımızla tüm alan kablosuz gizli kameralara karşı taranır. Gizli kamera tespit edilmesi durumunda detektör ekranında gizli kameranın çektiği görüntüler tespit edilir.

 

GSM tespit detektörüyle ortamda olası sim kartlı uzaktan dinleme yapan böcekler tespit edilir.

 

Non Liner detektörüyle ortam detaylıca taranır dinleme cihazı aktif yada pasif olsun tespit edilebilir.

 

Termal kamera yardımıyla ortamdaki bütün objelerin termal haritası incelenir (televizyon, klavye, mouse, telefon, tv kumandası vb.) duvarların içerisine yerleştirilmiş dinleme cihazları kablolu, kablosuz veya kayıt cihazları termal kamerayla tespit edilir.

 

Teleskopik kameralar vasıtasıyla asma tavan, gizli aydınlatmalar vb. alanlar detaylıca incelenerek aktif-pasif tüm cihazlar tespit edilebilir.

 

Lazerli dinleme tespit cihazıyla uzaktan yapılan lazerli ortam dinlemesi tespit edilir.

 

Ortamdan elde ettiği sesi enerji hattı üzerinden aktarabilen böceklere karşı enerji hatları analizi yapılır.

 

Tarama yapılan alanda, dinlemelere kolaylık sağlayacak güvenlik açıkları tespit edilir ve bu açıkları kapatmaya yönelik tedbirlerin alınması sağlanır.

 

Araç taramalarında ise hedef GSM ve GPS vericileridir, araç içerisine GSM tabanlı dinleme cihazı aranır aracın diğer kısımlarında ise uydudan takip yapabilen cihazlar aranır.

 

Çalışma sonunda detaylı çalışma raporu hazırlanır bu raporda yapılan işlemler karşılaşılan riskler ve bu riskleri kapatmaya yönelik tedbirler sunulur

 

BÖCEK ARAMASI NASIL YAPILIR

How ''Debugging'' is processed

Spectrum analiz cihazı ortamdaki frekansların analizi yapmaktadır, operatör bu sinyaller üzerinde çalışma yaparak ortamda olası frekans kaynağını tespit etmektedir.

Orion Non Liner Dedektör ortama yerleştirilmiş olan tüm elektronik cihazları tespit edebilme yeteneğine sahiptir, dinleme cihazının o anda çalışıp çalışmamasına bakmazsızın tespit edebilmektedir, aktif pasif tüm cihazları bu detektörle tespit edebilmekteyiz.

Rf Tespit cihazları ceşitli frekans hassasiyetlerine sahiptir uhf-vhf gsm gibi çeşitli frekans bandında yayın yapan kablosuz cihazların yerini tespit etmekte kullanmaktayız.

Rf Detectors have various frequency sensitivities and we use to locate wireless devices broadcasting in various frequency bands such as uhf-vhf gsm.

Talebinizi İletin / Teklif Alın

Talebiniz için teşekkür ederiz, en kısa sürede tarafınızla bağlantıya geçilecektir

bottom of page