top of page

X-RAY CİHAZI OPERATÖRLÜĞÜ ONLİNE - UZAKTAN EĞİTİM

SERTİFİKASYON PROGRAMI

PLATFORM/KURS TAKİP VE KULLANIM  REHBERİ

1-Münferit / Kişisel başvuru yapmak ve doğrudan kursa katılmak isterseniz  aldığınız bilgi ve katılım onayından sonra www.plusecon.com    adresi giriş sayfasından üyelik talebinde bulunmanız gerekir. bu esnada kullanacağınız mail adresi ve şifre daha sonra kursa girişinizde kullanılacaktır. Kurumsal taleplerde, eğitim alması istenen personellerin e-mail adresleri tarafımıza bildirilir ve tarafımızca kendilerine üyelik davet e postası gönderilir.

2-münferit katılımcı ön ödemesini yaptığı, kurumsal katılımlarda ise resmi sözleşme yapıldığı an siteye üyelik kaydı onaylanan katılımcıların kullanıcı adlarına kursa katılım yetkisi verilir.  Yetkiniz ile sadece ilk derse şifresiz giriş yapılabilir.  Sonraki ders ve daha sonraki derslerin her birine giriş şifresi gerekecektir ve bu şifreler her dersin sonundaki çoktan seçmeli sınava katılıp gönder tuşuna bastıktan sonra ekranınızda belirir.

Bu sistemin uygulanma nedeni katılımcıların sadece sertifika edinme amaçlı katılmalarına engel olmak, dersleri sırası ile alma mecburiyeti getirerek efektif öğrenmeyi sağlamaktır. 

 

Ana sayfada tüm ders konuları listelenmiştir ve konu isimlerine tıkladığınızda ilgili konu açılır. Tüm konular ana sayfada listelense de herhangi bir konudan kursa başlanamaz. yukarıda belirtildiği gibi size ileteceğimiz 1. ders şifresi haricinde gerekecek her şifre bir önceki dersi sonuçlandırdığınızda alınabilecektir. Bu sebeple her ders sonrası açılan şifreleri kaydetmeniz, daha sonra bıraktığınız dersten başlayabilmeniz açısından önemlidir.

3-Şu etapta sadece şirket hesap numaramıza havale ve EFT yolu ile hizmet alınmaktadır. bu sebeple bizimle bağlantıya geçen kursa katılmaya istekli kişilerin üyeliklerine, ödeme sonrası kurs katılım yetkisi verilecektir..  Kurumsal katılımlarda ödeme süreci sözleşme maddelerinde belirlenir.

4-Her dersin sonunda bir çoktan seçmeli sınav bulunacaktır. sınava katılım zorunludur ve sınavın altındaki ''Gönder'' tuşuna bastığınızda sınavınız altyapımıza kaydedilir. Bu esnada tuşun altında bir sonraki ders şifreniz belirir.

5-Kurs için bir zaman sınırlaması yoktur. Kursiyerler kendi zaman tercihlerine göre bir program yapabilirler. Her kursiyer son dersi işleyip ders sonundaki bilgi formunu gönderdiğinde kursu tamamlamış sayılır. Sonrasında bu formda belirteceği adrese Sertifika ve tüm konuların açıklamasını içeren detaylı ve onaylı katılım belgesi ile faturaları kendilerine iletilir. Faturalar isme hazırlanacaktır. aksi bir talebiniz olması durumunda lütfen formda belirtiniz.

6-Kursun bilgisayar ya da uygun ekranlı bir tablet vasıtası ile takip edilmesi önerilir. telefondan açılması durumunda ''Masaüstü görünümü'' kullanılmalıdır. Ancak efektif bir öğrenim olmayacağı için bu durum önerilmez.

7-Her bir sayfa genellikle video veya slaytlar içerir. Videolar otomatik oynayacaktır,  slaytlar ise belli aralıklarla kendiliğinden akar, beklemek istememeniz durumunda slayt tuşlarından ilerleyebilirsiniz.  Bu sebeple sayfa değiştirmeden önce sayfadaki görselin tek bir görsel mi olduğu yoksa ard arda bir çok slayt mı bulunduğu alt ya da yan bilgiden kontrol edilmelidir.

8-Tarayıcınızda kurs arayüzünü açtıktan sonra klavyenizden    F1    tuşuna basarak dersleri tam ekran takip etmeniz önerilir. Bu tuşa tekra basarsanız tam ekran kapanacaktır. ekran yan unsur ve kontrollerinin dikkatinizi dağıtmaması için lütfen dersleri tam ekranda takip ediniz.

Kurs işlenmesi esnasında sorun yaşamanız durumunda 0 554 5841844 numaralı telefonu arayarak veya ufuk.ozbulun@plusecon.com numaralı adrese mail atarak yardım talep edebilirsiniz.

 

Platformun işleyişi hakkında fikir sahibi olabilmek için  BURADAN, sitemizdeki örnek testler sekmesini ziyaret edebilirler.

bottom of page