top of page
SAYFA NUMARALARI ve KONULAR
Resim1.png
SIRALI AMİRLER / HİERARŞİ

BANKA ŞUBE GÜVENLİĞİ KURSU

collegium.png
sunu%20bannerhg_edited.png

2. DERS 5. SAYFA

BANKA ŞUBE GÜVENLİĞİ

SONRAKİ SAYFA İÇİN VİDEO BİTTİĞİNDE AŞAĞIDAN NUMARA SEÇİNİZ

PLUSECON

H.R. & Security Consultancy

Videoyu başlatmak için üstündeki oka tıklayın

Şunu asla unutmamamız gerek. Doğal olarak, çalışmak için atandığınız şubenin yetkilisi sizin rutin çalışma ortamındaki ilk sıralı amirinizdir. Ancak, konu güvenlik ile ilgili müdahale edilmesi veya karar alınması gereken bir konuda, bu işin eğitimini almış ve bazı resmi yetkilerle donatılmış bir kişi olarak şubedeki yetkili kişi sizsiniz demektir. Karar ani inisiyatif kullanımı gerektirmiyor ve vaktiniz bulunuyor ise konuyu süratle başta bölge yetkiliniz olmak üzere sıralı amirlerinize haber vermeniz ve talimat almanız gerekir. Bölge sorumlunuz sizin ilk sıralı amirinizdir ve hiyerarşik ortamda daha üst  amirlerle o muhatap olacaktır.

Tek başına bir konudan sorumlu olmak, gerektiğinde ani inisiyatif ve hızlı destek almayı da gerektirebilir. Zaman zaman, aslında ülkemiz kanunlarına göre gerekli durumlarda sizin amirleriniz konumunda olan genel kolluk desteğine de ihtiyaç duyulabilir.

 

Bu sebeple her güvenlik personeline şubesinin bulunduğu lokasyonda görev yapan devriye ekipleri, semt karakolu çalışanları, bekçiler, huzur ekipleri üyeleri veya bazı yerlerde jandarma  gibi genel kolluk görevlileri ile iyi ilişkiler içinde olmaları, bu kişilerin iletişim bilgilerine vakıf olmaları önerilir.

bottom of page